Leczenia kanałowe czyli endodoncja w Krakowie

Kiedy zepsuje się nam ząb, to trzeba coś z tym robić najszybciej jak się tylko da. Inaczej, jeżeli próchnica będzie wchodzić coraz głębiej, to takiego zęba może się już później nie dać uratować. Pół biedy, gdy jest to jeden z tylnych zębów, które nie są na widoku.

Mamy łącznie aż trzydzieści dwa zęby, więc jeśli ubędzie nam jeden czy też dwa, to nic wielkiego się nie stanie. Ale jeżeli jest to jeden z zębów przednich, które są na widoku, no to już problem robi się większy.

Nikt nie chciałby być szczerbaty, zwłaszcza w młodym wieku, a to okres gdy zaczynają się problemy z zębami. Na szczęście jest coś takiego jak endodoncja Kraków posiada pod tym względem chyba najlepsze gabinety stomatologiczne w kraju, więc jeśli tu mieszkamy mamy o wiele większą szansę na uratowanie zepsutego zęba.

Postaw na jakość!

Za chwilę przyjrzymy się lepiej temu, jak ten zabieg jest wykonywany.
Endodoncja to fachowa nazwa tak zwanego leczenia kanałowego, czy – jeszcze bardziej potocznie – „kanału”. Niektórzy na sami to słowo dostają gęsiej skórki, ponieważ powszechnie uważa się, że leczenie kanałowe jest bardzo bolesne. Tymczasem to nieprawda, jeżeli jest poprawnie wykonane znieczulenie, to nie ma prawa nas nic boleć.

Tak więc endodoncja polega na wpuszczeniu do wnętrza kanałów zębowych specjalnych przyrządów, dzięki którym można ocenić stan zęba wewnątrz, a także wypełnić kanały specjalną substancją. Dzięki temu powstrzymuje się dalsze psucie zębiny i stwarza szansę na uratowanie nawet bardzo zniszczonego zęba.

Endodoncja na wysokim poziomie

Tak właśnie w dużym skrócie przebiega endodoncja Kraków jak wspominaliśmy, ma wiele różnych placówek stomatologicznych, gdzie tego typu zabiegi są przeprowadzane. Jeżeli więc tu mieszkamy i mamy problemy z zębami, czym prędzej zapiszmy się na zabieg.

Źródło: http://stomatologiatomaszewska.com/leczenie-kanalowe-endodoncja/

Dodaj komentarz