Prywatna szkoła podstawowa drogą do sukcesu Twojego dziecka.

Niejedne badania naukowe potwierdzają, że dzieci w wieku wczesnoszkolnym mają bardzo dobrą pamięć, oraz szybko się uczą. Przykładowo: siedmiolatek jest wstanie przyswoić o około 35 procent więcej wiedzy niż czternastolatek w tym samym czasie. Niewiarygodne prawda? Aby jak najlepiej wykorzystać ten potencjał, warto znaleźć odpowiednią szkołę dla swojego potomstwa. Prywatna szkoła podstawowa jest idealnym rozwiązaniem.

Państwowe szkoły w swoim programie nauczania mają tylko podstawy. Ponadprogramowe informacje dziecko może uzyskać tylko zapisując się na zajęcia dodatkowe. To mija się z celem, ponieważ po kilku godzinach zajęć w szkole jeszcze ma iść na kilka godzin dodatkowych  – to w takim razie gdzie jest czas na odpoczynek? Jeśli w Twoim dziecku jest potencjał, to nie pozwól mu się zmarnować. Najlepszy wybór to dwujęzyczna szkoła podstawowa. Dzięki niej nasze dziecko od najmłodszych lat będzie miało możliwość nauki dwóch języków, co w dzisiejszych czasach jest bardzo cenne. Znajomość języka angielskiego jest wielkim atutem, a dodatkowy język jeszcze bardziej poszerzy przyszłe możliwości dziecka. W poszukiwaniu pracy bardzo często wymagana jest znajomość co najmniej jednego języka obcego, a przy nauce od najmłodszych lat nie będzie problemów z bardzo dobrą znajomością przynajmniej jednego języka obcego. Małe dzieci chłoną wiedzę jak gąbka. Warto ten fakt wykorzystać, ponieważ w przyszłości z pewnością nabyta wiedza im się przyda.

prywatna szkoła podstawowa

Prywatne szkoły podstawowe mają jeszcze kilka atutów. Prestiż takich szkół jest o wiele wyższy. Ponadto liczba dzieci w klasie jest mniejsza, co pozwala nauczycielowi lepiej wytłumaczyć dany program pod względem indywidualnym danego ucznia. Dzieci uczęszczające do szkół prywatnych mają tam zapewnioną lepszą opiekę. Czas spędzany w ciągu tygodnia w tych dwóch rodzajach szkół jest zbliżony, ale więcej wiedzy dzieci otrzymają w prywatnej szkole podstawowej.

To od nas, rodziców zależy jakie możliwości będzie miało dziecko w swoim dorosłym życiu. Dlatego warto rozważyć prywatne nauczanie od najmłodszych lat.

źródło: Prywatna szkoła podstawowa Warszawa http://szkola-mentis.edu.pl

Dodaj komentarz