Czy rozmiar materaca ma znaczenie?

Materac 160X200, 140X200, a może jeszcze inny?

Wybór rozmiaru materaca to kwestia indywidualna. Oczywiście każdy marzy o jak największym, królewskim łożu, w którym nie będą przeszkadzać nawet czytane na dobranoc książki, czworonożny przyjaciel, czy bojące się potworów z szafy, dzieci. Niestety, rzeczywistość najczęściej nie pozwala na zakup wielkiego łóżka i materaca, co jest spowodowane ograniczeniem przestrzeni, jaką mamy do zagospodarowania w sypialni. Jeśli decydujemy się na mieszkanie z rynku wtórnego w bloku, lub na zakup od dewelopera, musimy liczyć się z tym, że wygospodarowana przestrzeń sypialniana nie będzie największa.

Rozmiar ma znaczenie

Jak w takim razie połączyć wygodny sen z przestrzenią w małej sypialni? Na początku musimy ustalić priorytety korzystania z przestrzeni. Jeśli pomieszczenie, które mamy do zagospodarowania jest naprawdę duże, spokojnie możemy myśleć o tym, żeby nasze łóżko przykrył materac 160X200 lub 180X200. Jeżeli nasze mieszkanie, nie należy do większych – spokojnie, wystarczy dobrze rozplanować pomieszczenie. Podczas gdy materac 180X200 to naprawdę wielka przestrzeń, tak materac 160X200 będzie idealnym rozmiarem dla większości z nas. Wystarczy by dobrze się wyspać, zarówno w pojedynkę, jak i we dwójkę, nawet jeśli dołączy do nas mały bobasek lub pies. Jeżeli zdecydujemy się na ten rozmiar, bez problemu będziemy mogli poradzić sobie z ustawieniem łóżka, również w małej sypialni.

Kilka sposobów na duże łóżko w małej przestrzeni

Powiedzmy, że po testach i odwiedzinach w sklepie podjęliśmy decyzję, że materac 160X200 będzie dla nas najlepszym wyborem, ale zdajemy sobie sprawę z tego, że zajmie on dużo miejsca w naszej niedużej sypialni. Co zrobić by duże łóżko nie zabierało całej przestrzeni? Na początku weźmy pod uwagę w jaki sposób zamierzamy korzystać z przestrzeni. Jeśli śpimy w pojedynkę, można dosunąć łóżko do jednej ze ścian. Jeżeli materac 160X200 wypełnia dużą część pomieszczenia, dotykając dwóch przeciwległych ścian, można zamiast łóżka zamontować pod nim skrzynię lub szuflady, a na górze umieścić narzutę i poduszki wypoczynkowe, które przekształcą konstrukcję, za dnia w kącik do czytania książek, oglądania filmów lub rozmów, nocą w wygodną sypialnię. Dodatkowo będziemy mieli do wykorzystania nie lada przestrzeń na deskę do prasowania, odkurzacz, czy odzież. Jeśli zależy nam na tradycyjnym łóżku, można pomyśleć o podstawie z palet, lub drewnianych blokach podtrzymujących materac. Oba te rozwiązania sprawią, że mała sypialnia będzie wyglądała przestrzennie, nawet z dużym materacem. Liczy się pomysł!

Dodaj komentarz