Medycyna alternatywna- działania oleju konopnego.

Medycyna alternatywna

Medycyna alternatywna to nic innego jak medycyna niekonwencjonalna czy naturalna.

Wielu lekarzy leczy na ,,oślep”. Nie badają, a tylko domyślają się ci danej osobie dolega i zapisują leki z których producentami mają podpisaną umowę.

Jednym z czynników działających w medycynie alternatywnej jest waśnie olej konopny.

Jak powstaje olej konopny i jakie ma właściwości.

Olej konopny uzyskuje się z nasion konopi siewnej. Tłoczy się go na zimno. Nasiona te zawierają około 30-40% oleju. Najważniejsze to, to , iż ten olej nie ma w sobie cholesterolu, ale i wspomaga nasz cały organizm. Jest idealnym źródłem witaminy K, która odpowiedzialna jest za prawidłowe krzepnięcie krwi.

80% składu tego oleju to kwasy Omega 3, które są nam potrzebne do prawidłowej pracy serca,porost paznokci i włosów, oraz Omega 6 odpowiedzialne za pracę wątroby, nerek, czy jelit. Olej konopny posiada również inne kwasy tłuszczowe, które mają wpływ na naszą skórę. Brak tych kwasów w naszej diecie zaskutkuję suchą skóra, wypadaniem włosów czy łamliwymi paznokciami. Kwasy tłuszczowe chronią nas także przed udarem i miażdżycą, ponieważ regulują poziom lipidów w naszej krwi.

Zastosowanie oleju konopnego w codziennym życiu.

Zastosowanie tego oleju ma szeroką skalę np. w kosmetyce, leczeniu a nawet w kuchni.

1) Dla urody- wykorzystywany w kremach i maskach ma za zadanie odpowiednie nawilżenie naszej skóry, nie pozostawia tłustych śladów dzięki wchłanialności danego produktu. Olej konopny pomaga w leczeniu trądziku i egzemy. Dodany do odżywki do włosów powoduje, że włosy są twarde, lśniące i wygładzony.

2)Dla zdrowia- olej konopny pomocny jest w zespole napięcia przedmiesiączkowego. Rana smarowana preparatem z olejem konopnym szybciej się regeneruje. Olej konopny ma również działanie nasenne i moczopędne ( pomaga oczyszczać organizm z toksyn).

3) W kuchni- olej konopny jest idealnym dodatkiem do sałatek, zamiennikiem masła. Nadaje się również do dań na ciepło. Nie używa się go w przypadku smażenia, ponieważ olej ten jest tłoczony na zimno.

4) Inne zastosowania oleju konopnego:

– produkcja mniej toksycznych farb i środków zabezpieczających,

– zamiennik ropy naftowej,

– naturalne paliwo.

 

Dodaj komentarz