Masaż. Co musisz wiedzieć?

Po ciężkim dniu pracy chyba wszyscy marzą o tym, by oddać się jakiejś czynności, która przyniesie choćby odrobinę odprężenia. Z pewnością nikt nie myśli wtedy  o bieganiu czy fitnessie, choć znawcy tematu przekonują, że hormony wydzielające się podczas uprawiania sportu potrafią przynieść ukojenie zmęczonemu ciału, dotlenić komórki czy pobudzić organizm do wydzielania endorfin, czyli hormonu szczęścia.

Masaż

Czasami jednak naprawdę trudno podjąć się jakiejkolwiek aktywności fizycznej, kiedy przysłowiowo „padamy na twarz”, a jedyne o czym marzymy to kąpiel, kolacja i sen. Z ratunkiem przychodzi wtedy masaż. Chyba każdy słyszał o takiej czynności, ale z pewnością nie każdy miał możliwość poddania się masażowi. Ci, którzy doświadczyli  z pewnością polecają i z przyjemnością wykorzystaliby ponownie okazję do tego, by poddać się masażowi.

Masaż Kraków to po prostu uciskanie ciała lub poszczególnych jego części za pomocą rąk (w podstawowej wersji) przy użyciu odpowiednich technik. Najczęściej masaż jest poprzedzony naolejowaniem ciała klienta, by zmaksymalizować odczucia oraz ułatwić prace masażyście. Po latach istnienia i praktykowania masażu powstało kilkanaście jego odmian. Obecnie możemy przebierać w wielu stylach, które uwzględniają masaż stopami, kamieniami czy czekoladą. Wybór zawsze ostatecznie należy do klienta i jego upodobań. Dobrze wykonany masaż naprawdę może zdziałać cuda i przynieść ulgę zbolałym mięśniom. Masaż trwa najczęściej od pół godziny do godziny lub ponad. Można masować całe ciało lub poszczególne jego części: twarz, ramiona, plecy, piersi, nogi czy stopy. Wraz ze zwiększeniem powierzchni masowanej, rosną ceny. Najtańsza opcja masażu zaczyna się od kilkudziesięciu złotych. Na koszt masażu wpływają również renoma masażysty, wykorzystywane narzędzia oraz czas wykonywania masażu. Nie jest to jednak czynność skierowana wyłącznie do elity, coraz więcej osób może sobie na masaż pozwolić i chętnie z takiej możliwość korzysta, doceniając jej konsekwencj i dobroczynne efekty.

Dodaj komentarz