Strona wykorzystuje cookies. Pozostając na niej wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. więcej
Zamknij komunikat
Chcesz poznać ciekawe pomysły na dekoracje wnętrz?
Polub FanPage My Home Decorator!

Dekoracje wnętrz
Strona główna Kategoria Emotikony Katalog Fanpage Kontakt
Usuwanie aplikacji z Facebooka

Z tego artykułu dowiesz się jak usuwać aplikację z Facebooka oraz jak uchronić się przed niechcianymi aplikacjami spamującymi Twoją Oś Czasu.

Na Facebooku można spotkać wiele nieuczciwych aplikacji których głównym zadaniem jest wyłudzanie danych osobowych użytkowników oraz spamowanie ich Osi Czasu różnymi szokującymi i chwytliwymi tytułami. Z pewnością większość z Was spotkała się z sytuacją, kiedy znajomy wrzucił na tablicę wpis z odnośnikiem, po wejściu w link strona zażądała zalogowania się przez Facebook czy też kliknięcia w "rozwiń obrazek", wszystko to aby przekierować użytkownika do aplikacji która żąda akceptacji.

Jak rozpoznawać strony które rozsiewają spamujące aplikacje wytłumaczę na przykładzie serwisu po**********.pl z której aplikacji korzysta kilku moich znajomych (Serwis usunął szkodliwą aplikację po opublikowaniu tego artykułu na OsCzasu.pl dlatego też cenzurujemy adres aby nie robić im darmowej reklamy). Aplikacja nazywa się tak jak serwis "Po**********.pl" regularnie spamuje mi tablicę publikując posty w ich imieniu moich znajomych. 

Zwróćcie uwagę na element który podkreśliłem czerwoną kreską. Elementy opublikowane przez aplikacje zawierają adnotację "przez: nazwa aplikacji". W ten sposób możemy rozpoznać czy nasz znajomy sam opublikował dane treści czy też robi to w jego imieniu aplikacja. Jeśli już nie zauważymy, że treść jest publikowana przez aplikacje i wejdziemy w link zawsze pamiętajmy aby nie logować się przez stronę tylko dlatego, że inaczej nie zobaczymy jakiegoś śmiesznego obrazka. W Internecie jest mnóstwo stron ze śmiesznymi obrazkami gdzie nie jest wymagane logowanie się przez FB. Jeśli strona wymaga korzystania z aplikacji aby przeglądać treści w niej zawarte, zawsze powinna zaświecić nam się lampka ostrzegawcza, bo prawdopodobnie serwis ma za zadanie wyłudzanie danych osobowych lub spamowanie naszych Osi Czasu.

Jak usunąć złośliwą aplikację?

Jeśli daliśmy złapać się w sidła złosliwych aplikacji powinniśmy wykonać następujące czynności:

1. Wejdź w ustawienia konta:


2. Z menu po lewej stronie wybierz "Aplikacje" 

 

3.Wyświetli Ci się teraz lista aplikacji z których korzystasz. Wybierz tą którą chcesz usunąć i kliknij X.

 

4. Teraz wyświetli Ci się zapytanie czy chcesz usunąć aplikację. Potwierdź klikając "Usuń". 

5. Jeśli uważasz, że ten artykuł jest przydatny i pomoże w walce ze spamem na Facebooku udostępnij go swoim znajomym używając przycisku "Share" umieszczonego poniżej.


Przydatne

Jak usunąć aplikację z FB?

Kategorie

Abstrakcyjne
Anime i kreskówki
Cytaty i powiedzenia
Danbo
Dni świąteczne
Filmy
Fotografie
Gry
Humor
Jedzenie
Kobiety
Loga firm
Mężczyźni
Miejsca
Miłość
Motoryzacja
Muzyka
Napoje
Natura
Różności
Rysunkowe
Seriale telewizyjne
Sport
Szkoła
Sławni ludzie
Taniec
Tatuaże
Wakacje i czas wolny
Zwierzęta


Masaż Kraków
COPYRIGHT © 2012 OSCZASU.PL. STRONA ZAWIERA MATERIAŁY PRZESYŁANE PRZEZ UŻYTKOWNIKÓW. Projekt: MediaBIM & AWOLG